“Yeryüzünden İyilik Öyküleri” Programının Birincisi Bursa’da Gerçekleştirildi

29-01-2024

Deniz Feneri Derneği olarak İyilik Söyleşileri adı altında başlattığımız “Yeryüzünden İyilik Öyküleri” programının ilki Bursa Ördekli Kültür Merkezinde Derneğimizin Ramazan Abisi olarak bilinen İbrahim Uğurlu ve Yönetim Vekili Recep Koçak Beyefendinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Deniz Feneri Derneği olarak İyilik Söyleşileri adı altında başlattığımız “Yeryüzünden İyilik Öyküleri” programının ilki Bursa Ördekli Kültür Merkezinde Derneğimizin Ramazan Abisi olarak bilinen İbrahim Uğurlu ve Yönetim Vekili Recep Koçak Beyefendinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Deniz Feneri Derneği olarak iyilik ve iyiliğin nesilden nesile yaymak en büyük hedefimiz. Bu hedef doğrultusunda bağlattığımız her proje yeni insanlar kazanmamıza ve yeni ihtiyaç sahiplerine ulaşmamıza vesile oluyor. Gerçekleştirilen programda Ramazan Abi’nin anlatıları salonda yer alan katılımcıların duygu dolu anlar yaşamasına vesile oldu. Programda Bursa Temsilciliğimiz Başkanı Ali Duman, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fethi Yıldız Beyefendiye Afrika’da açılan su kuyusu için teşekkür plaketi takdim etti.

Programa; Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fethi Yıldız, Gönüllü Kuruluşlar Başkanı Murat Eryağan, BİHMED Başkanı Kadir Oruç, Memur Sen ve Eğitim Bir-Sen 1 no’lu Şube Başkanı Ramazan Acar, ASRİAD Başkanı Mehmet Karakoyun, 28 Şubat platformu ve Asder Bursa Şubesi Başkanı Arif Çelenk, Cihannüma Bursa İl Temsilcisi İdris Berkcan, Uludağ Üniversitesi Öğr. Gör. İbrahim Ergün, Ak Parti Osmangazi ve Yıldırım ilçe temsilcileri, Uludağ üniversitesi genç iyilik öğrencileri, Bursa İlim Yayma Cemiyeti temsilcisi Salih Sayın, Milli Türk Talebe Birliği Başkan Yardımcısı Mustafa Kökmen, Deniz Feneri Derneği gönüllü üyeleri ve Bursa halkı katılım sağladı.

Deniz Feneri Derneği Bursa Temsilcisi Ali Duman Beyefendi gerçekleştirilen programla ilgili duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı:

“26 Ocak Cuma akşamı gerçekleştirdiğimiz programda Ramazan Abi ve Recep Koçak hocamızı ağırlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Bursa Temsilciliği olarak iyiliğin konuşulduğu, eski günlerin hatırladığı ve gerek hüzün gerek mutluluk içeren göz yaşlarının aktığı bu programın ilkini gerçekleştirmiş olmak bizim için büyük önem taşıyor. Programımıza ilgi büyüktü ve bu durum bizi ayrıca mutlu etti. Program sonrasında Ramazan abiyle fotoğraf çektirmek isteyen birçok insan vardı. Yapılan bu program sayesinde iyilik adına çıktığımız yolda doğru ilerlediğimizi bir kez daha anlamış olduk. İyiliğin olduğu her yerde olmak için çalışmaya devam edeceğiz. Tüm katılımcılara ve sevgili konuklarımıza çok teşekkür ederim.”

Program sonrasında Recep Koçak Beyefendinin “Işığı Yanan Evler” adlı eseri imzalı olarak katılımcılara hediye edildi.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam