Ahmet H.

%33.95
11205 Toplanan
33000 Hedef

Mutlu bir yola çıkıldı umutla!

Emeği helal bir yemeğe dönüştürür azim ve sabır,

Hakka şükürle yolda olan insanı vefa ve sevgi şerden uzaklaştırır.

İlim aşkıyla yanan Ahmet dokuz yetimin en küçüğü ve bu yaşına kadar hep OKU ilahi emrinin peşinden gitmiş ve inşallah altı ay kadar sonra da dini eğitimi tamamen tamamlanıp resmi ataması olacak.

Bu süreçte anneciğinin arzusuyla yuva kurmak üzere çıktığı yolu da otuzundan önce hayırlısıyla tamamlamak üzere Mart’ta takılan nişan yüzükleri Ağustos başında nikah nişanesi olacak inşallah.

Bu hayırlı yolda el uzatılmasını bekleyen ,bu güzel kardeşimizin kurumu yakinen bilen ve destekleri olan bir hocası aracılığıyla ilettiği mektubunu okudum az önce kuracakları yuva hayırlı olsun, hep huzur dolsun dualarımla ve onun durumunu özetlediği bizim aracılığımızla siz gönlü zenginlerimize ulaştırmaya çalıştığı satırlarla koyacağım noktayı.

“9 kişilik ailenin en küçük çocuğuyum babam iki yıl önce ahirete göçtü. Dokuz kardeşten iki ağabeyim zihinsel engelli, diğer kardeşlerden biri hariç hepsi elini eteğini çektiler ve bu süreçte annemin duaları, eş dosttan gelen yardımlarla Allah ve Resulünün buyruğunu yerine getirmenin gayreti içerisindeyim. Hayalini kurduğum yuvaya ilk defa bu kadar yaklaştım. 11 Mart günü yuva kurmanın ilk adımı olan nişan merasimini yaptık ve asıl zorluklar Nisan'dan sonra başladı.

Yuva kurmak Hz. Ali gibi Allah Resulünün evlendirdiği gençlik gibi olmuyormuş meğer. Hâlbuki öyle okumuş öyle öğrenmiştik. Hiç biriktirme arzusu içerisinde olmadık ve paraya dair sevgimiz hiçbir zaman olmadı, ilim yoluna düşmemiz de bundan. Allah'ın izni ile şimdilerde ise para yuva kurmaya aracımızdan başka bir şey değildir.”

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam