Filistin'e Yardım

Zalim İsrail saldırılarından dolayı evlerini kaybetmiş Filistinli kardeşlerimiz “ACİL YARDIMLARINIZI” bekliyor.

Zalim İsrail’in, Mübarek Ramazan ayında başlayan bombalı saldırıları sonucu yüzlerce Filistinli kardeşlerimiz evlerini ve hayatlarına kaybetti.

Filistinli masum çocuklar evlerinden ve ailesinden oldu. Filistin’de hayat durma noktasına geldi, sular ve elektrikler kesildi.Binlerce Filistinli evlerini terk etmek zorunda kalarak zorunlu olarak göç etti.

Dünya bu katliama sessiz kalırken bizler Filistinli kardeşlerimizin dün de yanındaydık bugün de…

Zor günler geçiren Filistinli kardeşlerimiz ACİL YARDIMLARINIZI bekliyor. Evlerini kaybetmiş olan Filistinli kardeşlerimize “Sıcak Yemek” bağışında bulunmak için 55 TL, ”Kumanya Yardımında” bulunmak için 600 TL, “Hastanelere Yakıt Yardımı” için 2000 TL, “Şehit Ailelere Nakit Yardım” için 4000 TL, bağışta bulunabilirsiniz. Destek vermek istediğiniz projeyi bağışın notuna yazararak işlemlerinizi tamamlayınız.

Yardım Projelerimiz:

Sıcak Yemek: 55 TL

Gıda Kolisi Yardımı: 600 TL

ŞEHİT AİLELERE NAKİT YARDIMI: 4000 TL

HASTANELERE YAKIT YARDIMI: 2000 TL

SMS ile yardım;

5560’a FİLİSTİN yaz 25 TL bağışla

5407’ye FİLİSTİN yaz 40 TL bağışla

Filistinli Kardeşlerimizin Dünde Yanındaydık Bugünde

Deniz Feneri Derneği olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar Filistinli kardeşlerimizin hep destekçisi olduk ve olmaya da devam edeceğiz. İşte geçmişten günümüze hafızalardan silinmeyen Filistin yardımlarımız;

2005 - Eğitim yardımı sağlandı. Yetimhanelere gıda yardımı yapıldı. Kurban bayramında kurban kesimi ve dağıtımı gerçekleştirildi.

2006 - İnsani yardım malzemeleri dağıtıldı. Ramazan ayında 2000 aileye gıda kolisi dağıtıldı. Kurban Bayramında kurban kesimi ve dağıtımı gerçekleştirildi.

2007- Han Yunus Nasser Hastanesi Travma Merkezi inşa edildi. İnsani yardım malzemeleri dağıtıldı. Eğitim yardımı sağlandı. Ramazan ayında 1600 aileye gıda kolisi dağıtıldı. Kurban bayramında kurban kesimi ve dağıtımı gerçekleştirildi. Abluka sebebiyle mağdur olan halka gıda ve sağlık yardımı yapıldı. 230 öğrenciye kırtasiye malzemesi ve okul üniforması yardımında bulunuldu.

2008 - Ramazan ayında 500 aileye gıda paketi dağıtıldı. İsrail ablukası sırasında 300 aileye gıda yardımı ulaştırıldı.

2009 - İsrail savaşı nedeniyle mağdur olan Gazze halkına 1.145.627 dolar değerinde ilaç ve medikal malzeme yardımında bulunuldu. 6 ambulans satın alınıp Gazze Sağlık Bakanlığı'na teslim edildi. 3 milyon TL'lik gıda, tıbbi yardım, 192 adet prefabrik ev yardımı yapıldı. Gazze Uygulamalı Bilimler Fakültesi'ne 30 bilgisayar kapasiteli bilgisayar laboratuvarı yaptırıldı.

2010 - İçinde 192 prefabrik evin de bulunduğu 200.000 TL değerinde muhtelif yardımlar gönderildi. Kurban kesim organizasyonu gerçekleştirildi. Gazze'de Yeniden Ağaçlandırma Projesini hayata geçirdi. 100 dönüm araziye özenle 5000 tane Limon ve zeytin ağaçları dikildi. Aileler fidanların aralarına diktikleri bakla, bezelye, buğday, yulaf, kıvırcık vs. ürünleri pazarda satarak geçimlerine katkı sağlamaya imkan verdi. 100 dönüm araziyi Deniz Feneri'nin yaptırdığı 6 su kuyusu suluyor.

2011 - Kurban kesim organizasyonu gerçekleştirildi.

2012 - Başarılı 51 lise öğrencisine ailelerine de destek olmak adına 100’er dolar karne ödülü verildi. Kurban kesim organizasyonu gerçekleştirildi. Gazze’ye Mısır’dan alınan ilaç yardımı ulaştırıldı.

2013 - Ramazan Organizasyonu gerçekleştirildi. Kurban Kesim organizasyonu gerçekleştirildi.

2014 - Kurban kesim organizasyonu gerçekleştirildi. Saldırılarda 1800 aileye gıda, 650 aileye nakit yardımı yapıldı. Cebaliye, Refah, Han Yunus, Beyt Hanun, Şücaiyye ve Beyt Lahya bölgelerinde her gün 30 bin adet ekmek dağıtıldı. 500 aileye üçlü ocak, tüp gaz ve mutfak malzemesi verildi. Ayrıca Cebaliye, Han Yunus, Beyt Lahya, Beyt Hanun, Şucaiyye, Refah ve Şatti başta olmak üzere yedi bölgede de su dağıtımı yapıldı. Proje kapsamında bin 200 ailenin evine biner litre su ulaştırıldı. Deniz Feneri Derneği İsrail saldırılarında yaralanan ve tedavi için ülkemize getirilen Gazzeli kardeşlerimizi ziyaret etti. Marmara Üniversitesi’nde tedavileri devam etmekte 13 Gazzeli yaralı kardeşimize, Deniz Feneri yetkilileri tarafından ziyaret esnasında nakit yardımında bulunuldu.

2015 - Kurban kesim organizasyonu gerçekleştirildi. Ramazan’da yetim sofraları kuruldu. Yetim projesi devam ediyor. Bir anaokulunun yıllık giderleri karşılandı.

2016 - Gazze’de Ramazan’ı idrak giren kardeşlerimize 1 tır dolusu gıda gönderildi. Ramazan’da yetim sofraları kuruldu. Kurban kesim organizasyonu gerçekleştirildi. Yetim projesi devam ediyor. Bir anaokulunun yıllık giderleri karşılandı.

2017 - Kurban kesim organizasyonu gerçekleştirildi. Yetim projesi devam ediyor. Ramazan’da yetim sofraları kuruldu.

Zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Filistinli kardeşlerimize yardım ediyoruz.

İsrail’in Filistinliler'e karşı son zamanlarda yeniden şiddetlenen saldırıları karşısında zor durumdaki müslümanlara yardım için harekete geçiyoruz.

Yıllardır abluka altına dünyanın en büyük açık cezaevi haline gelen Gazze’de, en temel insani ihtiyaçlar bile çok zor şartlar altında karşılanmaktadır. 2 milyona yakın Gazzeli Müslüman gıda, giyim, barınma, ilaç gibi hayati kaynaklara ulaşamamakta.İhtiyaç sahibi ailelerin gıda ihtiyacını karşılayacak olan derneğimiz, bağışlarınız sayesinde yardımlarını artırarak devam ettirecek.

Bu amaçla başlattığımız "Filistin'e Yardım" kampanyasıyla amacımız, kendisi burada ama kalbi Filistin’de olan, yüreği Filistinli kardeşi için atan herkesin bir Filistinli ailenin ihtiyacını paylaşmasını sağlamak. Oraya fiilen gitme imkanı bulamayan ama "Kudüs, Filistin, Gazze" denince gönlü sızlayan kardeşlerimizi bu kampanyamıza desteğe davet ediyoruz.

Bir Filistinli ailenin 1 aylık gıda ihtiyacını karşılayacak gıda kolimizin bedeli 600 TL'dir. Dilerseniz "FİLİSTİN" yazarak, 5560'a SMS gönderip, 25 TL bağışta bulunabilirsiniz. Ayrıca Derneğimizin banka hesaplarından yapacağınız yardımların açıklama bölümüne 'Filistin Yardım' yazıp bağışta bulunarak destek olabilir, 0212 414 60 60 numaralı çağrı merkezimizi arayarak da bağışlarınızı ulaştırabilirsiniz.

Savaşın açtığı yaraları sarmak için ayrıca, İdlib’e Destek ve Yemen’e Acil Yardım projelerine de katkıda bulunabilirsiniz.

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam