Yurtiçi Gıda Yardımı

İhtiyacı tespit edilen ailelere "yıl boyunca" gıda kolisi ulaştırıyoruz. 1 Gıda Kolisi: 900 TL

Gıda Bağışı

Deniz Feneri gerçek ihtiyaç sahiplerine bir çok alanda desteklerinizi ulaştırıyor. Bunlardan biri de gıda yardımı. İhtiyaç sahibi kişi ya da ailelere, gerekli sosyal inceleme yapıldıktan sonra Yardım Değerlendirme Komisyonu'nun kararlarına göre bir kere ya da periyodik olarak gıda yardımı ulaştırıyoruz.

Kahvaltılık ve kuru gıda olmak üzere gıda yardımları dağıtım görevlileri veya gönüllüler tarafından ayni yardım teslim makbuzu ile teslim ediliyor. Bunun dışında dönemsel olarak Ramazan kolisi, Ramazan ve Kurban Bayramları kapsamında ramazan kumanyası, kurban eti gibi farklı gıda yardımları da yapılmaktadır. Türkiye'de birçok insanın yoksulluk sınırında yaşadığı, acil gıda desteğine ihtiyaç duyduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. İnsanlığın bu en temel sorununun bilincinde olarak hayata geçirilen "Bir Kumanya da Sen Bağışla" kampanyasıyla ihtiyacı tespit edilen ailelere erzak kolisi ulaştırıyoruz.

"Komşusu açken tok yatan bizden değildir." Hadis-i Şerif'ini şiar edinerek, "kimse aç kalmasın" diye bir şeyler yapmalıyım diyorsanız, bir gıda kolisi de siz bağışlayabilir sadece 900 TL ile ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin yüzünü güldürebilirsiniz.

SMS ile yardım yapmak için GIDA yazıp, 5560’a gönderin 25 TL bağışta bulunabilirsiniz.

DENİZ FENERİ GIDA KOLİSİ İÇERİĞİ

1-

AYÇİÇEK YAĞI

2 LT

2-

BULGUR

1 KG

3-

HAZIR ÇORBA

5 PAKET

4-

ÇAY

500 GR

5-

KIRMIZI MERCİMEK

1 KG

6-

KURU FASULYE

1 KG

7-

MAKARNA

2 KG (0,5 X 4 ADET)

8-

NOHUT

1 KG

9-

HELVA

500 GR

10-

PİRİNÇ

1 KG

11-

UN

2 KG

12-

ZEYTİN

1 KG

13-

DOMATES SALÇASI

800 GR

14-

TOZ ŞEKER

2 KG

15-

TUZ

750 GR

Giriş Yap

Kod Gönder

Toplam